Na rynku znajduje się cała masa firm remontowo-budowlanych, oferujących swoje usługi. Czym jednak kierować się przy wyborze tym najlepszej? W tej branży działamy już kilkanaście lat, dlatego z doświadczenia wiemy, na co najczęściej zwracają uwagę klienci i co powinno charakteryzować rzetelną firmę.

Zadowoleni klienci

Któż z nas poszukiwań odpowiedniej firmy remontowej nie rozpoczynał od wypytania znajomych i rodziny. Mówi się, że zadowolony klient jest najlepszą reklamą firmy. I tak jest też w rzeczywistości. Jeżeli uda się przeprowadzić remont zgodnie z oczekiwaniami klienta, nie zawalić nic po drodze, a przede wszystkim przestrzegać terminów, to można być pewnym, że osoba u której pracowaliśmy będzie polecać wykonane usługi.

W przypadku dobrego remontu u znajomych ci osób łatwo jest też bezpośrednio ocenić wyniki pracy. Wystarczy pójść i zobaczyć, czy taka praca nam odpowiada i czy wpasowuje się w nasze gusta. Może być bowiem tak, że co innego podoba się naszym znajomym, a co innego leży w naszych zainteresowaniach. Warto więc wtedy oceniać inne elementy, takie jak np. zgodność pracy z oczekiwaniami, terminowość czy nawet profesjonalne doradztwo ze strony firmy.

Kompleksowość oferty

By przeprowadzić dobry, generalny remont mieszkania lub domu jednorodzinnego potrzebujesz wielu fachowców. Inna osoba jest odpowiedzialna ze instalację elektryczną, inna za hydraulikę, a jeszcze inna za prace wykończenie, czy układanie parkietów. Prowadzi to do tego, że właściciel mieszkania z każdym specjalistą musi się osobno umawiać, a praca podzielona jest na etapy, które trzeba samemu koordynować.

Dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się wybór takiej firmy, która wszystkich fachowców ma w swoich szeregach. Uwaga jednak na tzw. „złote rączki”, które oferują wszystkie usługi we własnym zakresie. Chodzi bardziej o osobnych specjalistów w każdej dziedzinie. Jeśli firma takich posiada i odpowiednio wykorzystuje, klientowi z głowy schodzi jedno zmartwienie. Jego remont może być przeprowadzony kompleksowo, a on nie musi się niczym martwić.

Czas oczekiwania na firmę

Paradoksalnie, o usługach danej firmy wiele może powiedzieć już czas, przez który czekamy na wykonanie przez nią remontu. Jeśli ktoś może z dnia na dzień zadeklarować swoją gotowość do pracy, to powinna się nam zapalić lampka ostrzegawcza. Najczęściej bowiem zdarza się tak, że na dobrych fachowców trzeba poczekać, a w ich przypadku krótszy termin oczekiwania jest możliwy wyłącznie w przypadku wycofania się innego inwestora.

Dlatego profesjonalne firmy swój kalendarz mają zajęty często nawet na rok do przodu, a poszukiwania najlepszej ekipy warto z tego powodu rozpocząć odpowiednio wcześniej. Wynika to z kolejnych poleceń i zadowolonych klientów, którzy sprawiają, że ludzie chcą korzystać z usług danej firmy. Z kolei firmy, które nie zachwycają i nie przekonały klientów do swoich usług mają wiele wolnych terminów.

Gwarancja na swoje usługi

Niekończące się poprawki i dodatkowe opłaty za ich wprowadzanie? Nie byłoby o nich mowy, gdyby firma przeprowadzająca remont mieszkania, czy remont łazienki udzieliła na nie gwarancji. Niestety, w przypadku większości firm nie zdarza się to często, a już w zupełności jeśli chodzi o gwarancję udzieloną na piśmie. Warto więc zapytać, czy firma udziela gwarancji na wykonywane usługi.

To właśnie wyróżnia profesjonalnie działające firmy, którym leżu na sercu dobro klienta. Nie unikają one odpowiedzi na pytania o gwarancję, a najlepiej dokumentują to na piśmie. Sprawia to, że w momencie wystąpienia braków, czy usterek można się powoływać na ustalenia i domagać się wykonania gwarancji. A uczciwa firma się tego nie boi.

Rzetelne ustalenie warunków współpracy

Punkt, który właściwie łączy się z poprzednim, a dotyczy spisania wszystkich ustaleń na papierze. Firma, która unika sporządzenia umowy przed rozpoczęciem prac może być ciężkim partnerem w biznesie, a co do oceny jej rzetelności pojawia się znak zapytania. Profesjonalna firma remontowa jest w stanie podpisać umowę, gdzie zostają zawarte wszystkie wcześniejsze ustalenia, co do zakresu prac.

W realizacji zadania pomóc może także wcześniejsze przygotowanie kosztorysu. Przedstawiciel firmy powinien odwiedzić miejsce wykonywania prac, a następnie na podstawie obserwacji i rozmowy z właścicielami na temat ich oczekiwań przygotować kosztorys. Jeśli ostateczna cena zostanie zaakceptowana przez inwestorów to dopiero wtedy można przystąpić do parafowania umowy. Już po jej podpisaniu każdy dodatkowy element prac nie powinien być wdrażany bez wcześniejszej akceptacji klienta.

Wszystkie te elementy powinny znacznie pomóc w wyborze dobrej firmy remontowo – budowlanej. Bo chociaż na rynku znajduje się ich całe mnóstwo, to znaleźć naprawdę solidnych fachowców jest bardzo ciężko. Na szczęście wy już nas znaleźliście 😊