Myśl o remoncie łazienki wzbudza w nas najczęściej mieszankę uczuć – z jednej strony radosny zapał na perspektywę wymarzonej oazy, z drugiej obawy związane z czasochłonnością prac i niedogodnościami, które im towarzyszą. Zwłaszcza że poszczególne etapy robót mogą trwać dość długo, biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką remontowaną powierzchnię.

Ile trwa remontu łazienki? Wprost zależy to od skali prac i tego, czy zdasz się na fachowców, czy sam podejmiesz trud. Wynajęta ekipa remontowa, przy braku opóźnień w dostawach niezbędnych materiałów, generalną przemianę łazienki przeprowadzi w przybliżeniu w ciągu dwóch tygodni. Sprawdź, jakie są inne czynniki wpływające na przebieg remontu łazienki, abyś lepiej oszacował czas, jaki zajmie Ci cały proces.

Czynniki wpływające na czas trwania remontu łazienki w Krakowie

Nie ulega wątpliwości, iż remonty łazienek to zadanie niezwykle zarówno praco- jak i czasochłonne. Jednak gdy zadbasz o właściwą organizację, to czas realizacji przedsięwzięcia skróci się znacząco. Tajemnica tkwi w tym, by uwzględnić wszelkie czynniki wpływające na przebieg renowacji, a więc: wielkość łazienki, zakres prac, dyspozycyjność ekipy i dostępność materiałów.

Rozmiar łazienki i zakres prac

Oczywiste jest, że renowacja niewielkiej łazienki zajmie mniej czasu niż przebudowa przestronnej strefy prysznicowej. Im mniejsze pomieszczenie, tym krótszy okres prac. Więcej przestrzeni do odnowienia to po prostu więcej roboty.

Kolejnym czynnikiem, wpływającym na to, ile trwa remont łazienki, jest zakres planowanych prac. Czy chcesz jedynie odświeżyć ściany i wymienić płytki? Czy zamierzasz przeprowadzić dogłębną modernizację, przebudować instalację wodno-kanalizacyjną? Im więcej zmian, tym dłużej potrwa cały proces.

Dostępność materiałów

Dostępność materiałów budowlanych ma oczywisty wpływ na czas trwania remontu. Nierzadko zdarzają się sytuacje, że z takim mozołem wybrane płytki, armatura czy inne elementy są akurat niedostępne i trzeba czekać na ich sprowadzenie. Z pomocą przychodzi stworzenie harmonogramu zakupów oraz upewnienie się przed rozpoczęciem prac, że wszystkie surowce są dostępne.

Liczba wykonawców

O ile duża ekipa fachowców zdoła przeprowadzić remont szybciej niż pojedynczy specjalista, to zbyt duża liczba robotników w małym pomieszczeniu może prowadzić do chaosu i nieefektywności. Najlepiej po prostu znaleźć sprawdzoną ekipę, taką jak J&K z Krakowa. Tylko profesjonaliści wykonają pracę znacznie szybciej niż osoby bez doświadczenia, a ponadto unikniesz poprawek, które wydłużają remont łazienki w Krakowie.

Średni czas trwania remontu łazienki

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, szacunkowy czas to:

  • mała łazienka (do 4 m²), prostszy remont: 5-10 dni roboczych,
  • średnia łazienka (4-8 m²), remont obejmujący nowe instalacje: 10-20 dni roboczych,
  • duża łazienka (powyżej 8 m²), gruntowny remont z przebudową: 3-6 tygodni.

Prace, które uniemożliwiają korzystanie z toalety i prysznica, potrwają zazwyczaj 3-4 dni. Samodzielny remont łazienki zajmie zdecydowanie więcej czasu, w końcu trzeba pogodzić go z innymi obowiązkami.

Kompleksowy remont łazienki w Krakowie

Wiosna to idealny czas na zmiany, a jak wynika z doniesień radiowych, co trzeci Polak planuje w tym okresie remont łazienki, przeznaczając na niego od 7 do 10 tysięcy złotych. Prowadzący audycję na ten temat żartował nawet, że w związku z tym warto na ten czas wyjechać na wakacje. I my się z nim zgadzamy! Zamiast stresować się kurzem, hałasem i brudem, pozwól firmie J&K z Krakowa zaaranżować Twoją wymarzoną łazienkę. Teraz już wiesz, ile trwa remont łazienki, ale z nami możesz być pewien, że zostanie ukończony w terminie.