Pod hasłem wykończenia wnętrz pod klucz kryje się wykończenie wnętrz w Krakowie w stopniu pozwalającym na ich zamieszkanie zaraz po zakończeniu prac. Wielu inwestorów zastanawia się, co wchodzi w skład takiego wykończenia pod klucz i jakie mogą być ostateczne koszty całego przedsięwzięcia.

W zakres usług kompleksowego wykończenia wnętrz wchodzą więc takie prace jak kładzenie płytek i podłóg, malowanie i tapetowanie, instalowanie armatury łazienkowej, a także montaż drzwi wewnętrznych wraz z klamkami. Część firm uzupełnia tę podstawową ofertę o dodatkowe usługi, np. przygotowania mebli pod wymiar wraz z ich montażem na miejscu. Koszty takiej inwestycji w każdym wypadku zależą od kilku kwestii, które warto rozważyć.

Usługi kompleksowego wykończenia wnętrz – co obejmują?

Zadaniem firmy, która specjalizuje się w kompleksowym wykańczaniu wnętrz, jest doprowadzenie lokalu do stanu pozwalającego na komfortowe wprowadzenie się do niego. Warto postarać się o nią, kiedy w remontowanym lub wybudowanym obiekcie są gotowe i wyschnięte wylewki i tynki, a wszystkie instalacje są zamontowane. Jeśli w obiekcie przewidziane są schody, te również powinny być już na miejscu. Prace wykończeniowe wnętrz w Krakowie w następnej kolejności powinny objąć:

  • położenie podłóg, niezależnie od ich wybranego rodzaju: parkietów, desek czy paneli,
  • położenie płytek, np. w kuchni czy w łazience,
  • malowanie ścian i sufitów,
  • tapetowanie,
  • montaż drzwi wewnętrznych razem z klamkami,
  • instalację armatury łazienkowej.

Niektóre firmy wykończeniowe znacznie poszerzają zakres oferowanych usług, przez co z ich oferty można skorzystać już na wcześniejszym etapie prac. W przypadku kompleksowego wykańczania wnętrz możliwe jest też ujęcie wszystkich instalacji: wodno-kanalizacyjnej, grzewczej oraz elektrycznej. Niektóre firmy zajmują się również montażem okien. Jeśli na podłogach przewidziane są wykładziny, ekipa wykończeniowa zadba też o ich profesjonalne przymocowanie. Część przedsiębiorstw oferuje także projekty aranżacji wnętrza, a także robienie mebli pod zabudowę i ich montaż na miejscu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Jak wyceniać wykończenia wnętrz w Krakowie?

Samodzielna wycena wykończenia pod klucz w Krakowie jest dość trudna, ponieważ zależy od wielu czynników. Koszt całego przedsięwzięcia, czyli doprowadzenie domu lub mieszkania do stanu, w którym można w nim zamieszkać, zależy głównie od inwestora. To od jego decyzji zależy, jakiej klasy – i utrzymane w jak wysokich cenach – materiały wykończeniowe znajdą się w domu. Największy koszt generują właśnie same dodatki – podłogi, płytki czy armatura. Na cenę wykończenia wnętrz pod klucz ma wpływ oczywiście również lokalizacja – w dużych miastach ceny takich usług są wyższe niż w mniejszych miejscowościach. Koszt wykończenia wnętrz w Krakowie zależy też zawsze od indywidualnego cennika firmy oraz od ilości zamawianych usług. Im więcej ich i im bardziej kompleksowa obsługa, tym sumaryczny koszt całego założenia jest mniejszy.

Jakie firmy warto zatrudnić do wykończenia wnętrza pod klucz?

Najlepszym wyborem dla wykończenia wnętrz w Krakowie jest wybranie oferty firm zajmujących się kompleksowymi pracami. Dzięki temu można w jednym, uzgodnionym wcześniej terminie, wykonać wszystkie niezbędne prace. W ten sposób nie tylko skraca się czas, w którym lokal jest gotowy do zamieszkania, ale i oszczędza się stres związany z poszukiwaniem kolejnych ekip wykończeniowych, specjalizujących się w konkretnych rodzajach prac. Wybranie jednej firmy od wykończenia pod klucz w Krakowie jest znacznie szybsze i ekonomiczniejsze z punktu widzenia inwestora.