Codzienna eksploatacja lokali użytkowych czy budynków mieszkalnych, niespodziewane awarie, zakup mieszkania z drugiej ręki albo wynajem wymuszają czasem konieczność przeprowadzenia remontu. W Krakowie najchętniej wybieranymi do tego zadania firmami są te oferujące kompleksowe usługi, obejmujące najważniejsze prace, takie jak tynkowanie, malowanie, kładzenie paneli i płytek czy biały montaż.

Koszt takiego przedsięwzięcia trzeba liczyć w granicach od 1000 do 1500 zł/m². To, ile ostatecznie będzie kosztować remont w Krakowie, zależy m.in. od powierzchni lokalu, rodzaju i ilości zleconych zadań, użytych materiałów oraz indywidualnych stawek danej firmy remontowej. Dlatego zawsze warto dokładnie przyjrzeć się ofercie i ustalić szczegóły z fachowcami.

Ile trzeba zapłacić za remonty mieszkań i domów w Krakowie?

Jak już wspomnieliśmy, ostatecznie to, ile kosztuje remont w Krakowie, uzależniony jest przede wszystkim od powierzchni. Im większa, tym niższa będzie cena za 1 m² wykonanej pracy. Szacuje się, że koszt remontu mieszkania w Krakowie może wynieść od 1000 do nawet 1500 zł/m² w przypadku standardowych wykończeń i pracy na materiałach dobrej klasy, pochodzących od sprawdzonych, renomowanych producentów. Jednak w przypadku domów i mieszkań o podwyższonym standardzie stawki są znacznie wyższe i mogą sięgać nawet od 1900 do 3800 zł/m².

Dzięki tym danym łatwo policzyć szacunkowy koszt standardowego, wykończeniowego remontu w Krakowie. Przyjmując, że mieszkanie liczy 60 m², to za standardowe prace trzeba będzie zapłacić między 60000 a 90000 zł. Jeśli jednak inwestor bierze pod uwagę prace na materiałach klasy premium, przedział kosztowy zwiększa się i może wynieść od 114000 do 228000 zł.

W przypadku kapitalnego remontu w Krakowie stawki mogą się nieco różnić ze względu na charakter prac i ich zakres. W przypadku nieruchomości pochodzących z drugiej ręki nierzadko konieczne jest np. wyburzenie ścianek czy przebudowa istniejących, ale już starych i niesprawnych instalacji, zrywanie podłóg, kucie płytek, ściąganie tapet czy wykonywanie podwieszanych sufitów, wylewek samopoziomujących, nowoczesnych odpływów w łazienkach, instalowanie oświetlenia, układanie parkietów czy innych prac dodatkowych.

Jakim firmom najlepiej zlecać remonty w Krakowie?

Prace związane z remontem domów w Krakowie oraz remontem mieszkań w Krakowie najlepiej powierzać profesjonalistom. Firmy oferujące kompleksowe usługi są najlepszym wyjściem, ponieważ w ten sposób tylko jeden podwykonawca obliguje się do przeprowadzenia wszystkich prac zgodnie z oczekiwaniami klienta. W ten sposób odchodzi konieczność szukania kolejnych fachowców i oczekiwania na ich wolne terminy, a także stres związany z ich ewentualnym brakiem doświadczenia i kłopotami technicznymi. Opcja ta sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku konieczności przeprowadzenia kapitalnego remontu w Krakowie.

Firmy działające kompleksowo w zakresie remontów w Krakowie posiadają odpowiednią wiedzę fachową, pozwalającą doradzić klientom najlepsze opcje, wskazać optymalne możliwości wykończeniowe i aranżacyjne dla danego miejsca. To jednocześnie firmy, które pracują na sprawdzonych materiałach, przez co inwestor ma gwarancję najwyższej jakości również pod tym względem.

Jedną z takich wiodących firm na krakowskim rynku jest J&K firma remontowo-budowlana, której pełną ofertę usług remontowych w Krakowie można znaleźć na ich stronie internetowej. To marka z wieloletnim doświadczeniem w branży, ciesząca się ogromnym zaufaniem klientów, wykonująca zlecane prace na terenie miasta oraz okolicznych miejscowości.