Niektórym posiadaczom nieruchomości skóra nieprzyjemnie cierpnie już na samą myśl o konieczności przeprowadzenia generalnego remontu mieszkania. To zwykle dla normalnego użytkownika domów czy mieszkań przedsięwzięcie zakrojone na ogromną skalę, obejmujące prace wymagające sporych ingerencji w strukturę nieruchomości.

Jednak nawet generalny remont mieszkania w Krakowie, znajdującego się w starym budownictwie, nie jest przerażający, jeśli tylko się odpowiednio za niego zabrać. Odpowiednio, to znaczy wybierając profesjonalną firmę, oferującą kompleksowe prace tego typu. Dlaczego?

Jaki zakres prac wchodzi w remont kapitalny mieszkania?

Remont kapitalny mieszkania najczęściej zlecany jest przez posiadaczy starych, zaniedbanych nieruchomości, ponieważ efektem tych prac ma być miejsce bezpieczne, przytulne, odświeżone, przebudowane i dopasowane do potrzeb mieszkańców. To właśnie z tego względu remonty przeprowadzane na tak dużą skalę są czasochłonne i uciążliwe.

Nierzadko, po wielu latach użytkowania, konieczna jest wymiana wszystkich instalacji wewnętrznych, w tym gazowych, elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych, które mogą mieć nieszczelności i zagrażać mieszkańcom, a do tego wymagają skucia ścian i dostania się do nich przez fachowców. Generalny remont mieszkania obejmuje również wymianę starej stolarki okiennej i drzwiowej, skuwanie i zrywanie podłóg, poziomowanie ich oraz ścian, wykonywanie dodatkowych wylewek niwelujących, a także odejmowanie lub dodawanie ścianek działowych i optymalizacja przestrzeni dla domowników.

Po wykonaniu najtrudniejszych prac, wymagających wywiezienia także sporej ilości gruzu z mieszkania, przychodzi czas na kolejny etap, czyli etap tworzenia. Po remoncie kapitalnym mieszkania przestrzeń ma zachwycać swoim wyglądem. Zaproszeni fachowcy zajmą się więc kładzeniem świeżych podłóg, tynków, malowaniem, tapetowaniem, kafelkowaniem, montażem mebli czy białym montażem w łazienkach, podwieszaniem sufitów i wykonywaniem dodatkowego oświetlenia. Słowem, to moment, w którym stary, zniszczony dom czy mieszkanie przeobrażają się w coś niewiarygodnie pięknego i przytulnego.

Dlaczego warto mieć jedną, sprawdzoną firmę od generalnego remontu mieszkania?

Dla większości użytkowników mieszkań i domów, którzy chcą przeprowadzić generalny remont mieszkania dla siebie, szukanie kolejnych fachowców jest traumatyczną przygodą. Właśnie z tego powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się firmy oferujące kompleksowe usługi remontowe i wykończeniowe. Z punktu widzenia inwestora to znaczna oszczędność czasu, a nawet pieniędzy – zlecając z góry większą ilość prac składających się na remont generalny mieszkania, koszt automatycznie się zmniejsza, szczególnie u najlepszych przedstawicieli firm tego rodzaju.

Ile trzeba zapłacić za generalny remont mieszkania w Krakowie?

Jak już wspominaliśmy w artykule mówiącym o tym, jaka za generalny remont mieszkania cena jest proponowana przez fachowców obecnie, trudno jednoznacznie to oszacować. W każdym wypadku remontu generalnego mieszkania koszt inwestycji może być różny, ponieważ zależy on głównie od wielkości domu czy mieszkania, jego stanu technicznego oraz zakresu prac. Każdy rodzaj prac ma też zawsze osobny cennik ze względu na ich różnorodny charakter. Nie da się więc z góry określić wysokości kosztów, bez wykonania szczegółowego kosztorysu. Warto zatem zwrócić się z prośbą o wycenę do interesującej Cię firmy, dzięki czemu będzie Ci łatwiej oszacować potrzebny na ten cel budżet.