Malowanie mieszkania w Krakowie i czas trwania takiego przedsięwzięcia nie zawsze jest łatwy do oszacowania. Wpływa na to kilka podstawowych kwestii, jak choćby stan techniczny pomieszczeń czy powierzchnia przeznaczona do malowania lub jedynie odświeżenia. W równym stopniu to, ile trwa malowanie mieszkania, będzie zależeć od zatrudnionej ekipy – jej doświadczenia, fachowości, przygotowania i liczby osób pracujących przy zleceniu.

Szacuje się, że dobra ekipa, zatrudniona przy mieszkaniu o powierzchni około 70 do 80 m², powinna uporać się ze zleceniem do maksymalnie 5 dni. W praktyce jednak kwestia ta wygląda bardzo różnie, dlatego warto powierzyć wykonanie usługi malowania mieszkania jedynie profesjonalistom.

Ile może potrwać malowanie mieszkania w Krakowie?

Jednoznacznie określenie czasu, jaki będzie potrzebny ekipie na wykonanie kompleksowej usługi malowania mieszkania, jest trudne do oszacowania bez obejrzenia lokalu z kilku względów. Termin realizacji zależy zawsze od kilku zmiennych czynników, takich jak:

  • wielkość mieszkania,
  • ilość pracy, jakiej wymaga przygotowanie ścian do malowania i zabezpieczenie obiektów, które na czas remontu zostały w pomieszczeniach,
  • stan techniczny ścian i dodatkowe czynności, jakie trzeba wykonać przy nich przed malowaniem na wybrany kolor,
  • technika i sposób malowania,
  • indywidualne parametry wybranych farb i czas ich schnięcia oraz liczba nakładanych warstw,
  • pory roku i możliwości wentylacji pomieszczeń podczas przeprowadzanych prac.

W większości przypadków dobrze zorganizowana ekipa, zajmująca się odświeżaniem, czyli jedynie gruntowaniem i malowaniem ścian na kolor, powinna wykonać usługę malowania mieszkania w nie więcej niż 5 dni, w lokalu o powierzchni nieprzekraczającej 80 m².

Ostateczny efekt oraz czas malowania mieszkania w Krakowie będzie zależeć od indywidualnych możliwości technicznych oraz doświadczenia ekipy i jej przygotowania.

Jak powinno przebiegać profesjonalne malowanie mieszkań?

Profesjonalne malowanie mieszkań to przede wszystkim zabezpieczenie wszystkich obiektów, jakie zostają na czas remontu w pomieszczeniu, rozłożenie folii malarskiej i zadbanie oto, by niemożliwa do przestawienia infrastruktura nie została w czasie malowania uszkodzona ani zniszczona. Już na tym etapie czas trwania może być różny, w zależności od ilości przedmiotów wymagających zabezpieczenia albo przestawienia i ofoliowania.

Sposób malowania mieszkania w Krakowie przez profesjonalną ekipę powinien być dostosowany do zastanych warunków technicznych. Ściany w nowym budownictwie, szczególnie w lokalach oddanych w stanie deweloperskim, wymagają zwykle jedynie zagruntowania i pomalowania na właściwy kolor, liczbą warstw zgodną z instrukcją na opakowaniu lub do uzyskania pożądanego efektu.

Jeśli jednak usługa malowana mieszkań została zamówiona do lokalu z rynku wtórnego i dotyczy przestrzeni remontowanej, to może się okazać, że przygotowanie ścian zabierze znacznie więcej czasu. Stanie się tak, jeśli poprzedni kolor ścian był bardzo ciemny lub gdy farba należała np. do farb teflonowych.

Kogo warto wybierać do malowania mieszkania w Krakowie?

Aby mieć pewność, że zamówiona usługa malowania mieszkania w Krakowie przebiegnie sprawnie i bez zbędnych komplikacji, powinieneś powierzyć to zadanie fachowcom. Nasza firma od lat zdobywa doświadczenie na tym polu, gwarantując swoim Klientom w pełni profesjonalne malowanie mieszkań, niezbędne przygotowanie techniczne oraz merytoryczne.

Jeśli szukasz oferty szytej na miarę, zapraszamy do kontaktu.