Wykończenie mieszkania pod klucz jest umownym terminem, oznaczającym wykonanie kompleksowych usług wykończeniowych. Usługi te cenione są głównie w dużych miastach, gdzie lokale przygotowywane są pod wynajem lub na sprzedaż oraz w przypadku inwestorów, chcących zaoszczędzić czas i stres, oddając swój lokal w ręce fachowców.

Decydując się na tak rozwiązane wykończenie wnętrz w Krakowie, należy uwzględnić koszty całego przedsięwzięcia. Prace wyceniane są zwykle nie jako osobne zlecenia, ale jako sumaryczny koszt wszystkich zleconych zadań. Koszt wykończenia pod klucz zależeć będzie zatem od cennika konkretnej firmy, ale również od standardu, w jakim ma być wykończone wnętrze.

Co wchodzi w zakres wykończenia wnętrz w Krakowie?

Profesjonalne firmy, których ofercie można przyjrzeć się np. pod adresem: http://remontowe.net/wykonczenia-wnetrz-krakow/, zawsze oferują swoim klientom kompleksowe usługi. Ich zakres jest bardzo szeroki i zaczyna się już na etapie projektowania wyglądu poszczególnych pomieszczeń, zastosowania konkretnych materiałów, w tym farb oraz ich kolorów, a nawet dodatków, takich jak tapety czy wykładziny.

Wykończenia wnętrz w Krakowie to przede wszystkim prace malarskie, obejmujące malowanie ścian oraz sufitów, naklejanie tapet czy układanie ozdobnych kamieni i płyt. Do zadań firm zajmujących się wykończeniem wnętrz w Krakowie należy również kładzenie płytek oraz paneli. Jeśli w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia wymagane jest przeprowadzenie dodatkowych prac wodno-kanalizacyjnych, związanych np. z przyłączeniem sprzętu lub wykonaniem odpływów, to takie zadania również wpisują się na listę wykończeń wnętrz pod klucz. W Krakowie dużym zainteresowaniem cieszą się również prace serwisowe związane z obsługą i bieżącym użytkowaniem instalacji: grzewczej, elektrycznej czy, już wcześniej wspomnianej, wodno-kanalizacyjnej. Ważnym elementem profesjonalnego wykończenia wnętrz w Krakowie jest też montaż stolarki okiennej i drzwiowej.

Jaki jest koszt wykończenia pod klucz?

W dużych miastach, gdzie zapotrzebowanie na usługi związane z wykończeniem mieszkań jest znacznie większe, ceny takich usług są nieco wyższe, niż w małych miejscowościach. Ostatecznie finansowy kształt całego przedsięwzięcia można określić na podstawie stawki za robociznę i sposobu wykończenia mieszkania. Od rodzaju i jakości użytych do prac materiałów, np. kleju, ale i materiałów wykończeniowych, np. paneli czy płytek, również zależy to, ile będzie kosztować wykończenie mieszkania w Krakowie.

Ceny za usługi nie są liczone za pojedyncze prace, ale za ich ogół. Klient ustala standard, w jakim mieszkanie ma zostać ukończone. Następnie firma podaje swoje stawki za m² wykonanej pracy, niezależnie od jej rodzaju. Uśredniając ceny za wykończenie wnętrz w Krakowie, mieszkanie wykończone w wersji ekonomicznej będzie kosztować ok. 1 000 zł/m². W tym wypadku zastosowane będą zazwyczaj najtańsze materiały. Nieco droższa będzie wersja standardowa, obejmująca produkty ze średniej półki. W tym przypadku trzeba liczyć się z kosztami rzędu 1 500 zł/m² wykonanej powierzchni. Podwyższony standard, obejmujący materiały i produkty klasy premium, to zwykle stawki zaczynające się od 2 000 zł/m2.

Skorzystanie z oferty kompleksowego wykończenia wnętrz w Krakowie to bardzo wygodne rozwiązanie. Wiąże się z podpisaniem umowy jedynie z jednym wykonawcą, który zajmie się całością prac. Dzięki temu inwestor nie traci cennego czasu na poszukiwanie kolejnych fachowców i ich kontrolowanie. Wiadomo również z góry, jaki będzie końcowy efekt, ponieważ całość zostaje wcześniej dokładnie zaprojektowana.